| DannielZMF a întrebat:

Se potrivesc pe Dacia 1310 tamburi de Nova schimbati de langa punte si fuzetele schimbate din rulmenti( plus discuri ventilate si etriere de frana)? ma refer la dimensiuni, vreau sa ii pun jante in 4 prezoane.

2 răspunsuri:
| SoulReaver a răspuns:

Am un prieten cu Nova si tamburii sunt mai mari ca la 1300 si cred ca si discurile si etrierii. Nu cred ca merg. Si daca vei reusi cred ca e sanatos sa schimbi si pompa de frana si servo frana cu una de nova sau papuc diesel pentru ca cea de 1310 cred ca e mai mica si nu va frana calumea.