| Sandor12921 a întrebat:

Și-a mai pus cineva pe o mașina ce nu are discuri ventilate don fabrica, discuri ventilate Brambo? De dimensiuni mai mari cu etriere cu mai multe pistonase? Merita? Din câte știu e legal

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca nu bagi material adica viteza nu are rost. Dar discurile ventilate rod mi repede placile de frana pentru ca freaca gaurile ca un rozator de legume pe ele

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu e legal, pur si simplu nu sta nimeni sa compare piesele puse de tine cu originalele. Atat timp cat masina franeaza bine, nu se uita nimeni ce etriere ai, si nu stie nimeni exact cu ce sistem de franare a iesit masina ta din fabrica.
Pentru discuri ventilate in locul celor pline ai nevoie din start de alte etriere, poate chiar alta port-fuzeta completa, daca treci la discuri mai mari.

| Panamax a răspuns:

Ce masina este aia care nu are discuri ventilate?
Pana si Loganul are discuri ventilate pe fata.

| Sandor12921 explică (pentru Panamax):

Cum sa aibă loganul discuri ventilate? Ești conștient ce spui? E un E Class 3.0 diesel

| Panamax a răspuns (pentru Sandor12921):

Daca stii sa citesti ai aici un link numai cu discuri ventilate pentru Logan.
https://www.autopieseonline24.ro/......disc_frana

Daca in schimb te gandeai la discuri sport perforate cu striatii exista si acelea tot pentru Logan.

https://www.wrt-parts.ro/......produs.php

Si revenim iar la intrebarea Ce rahat de masina mai are discuri pline in ziua de azi?
Tu esti constient cat de inapoiat esti?

Răspuns utilizator avertizat