| ZexyZek a întrebat:

Spunetimi si mie unde trebuie sa ma uit cand cumpar o motocicleta folosita?
Nu prea ma pricep deaia va intreb, si daca aveti vreun videoclip Tutorial, datimil si mie.

Răspuns Câştigător
| Ene_Liviu_1993 a răspuns:

Pe langa aspectele elementare (acte in regula, proprietar in regula) asigura-te in primul rand ca nu a fost lovita: uita-te atent la furca sa nu fie stramba! Uita-te la suruburile motorului, dupa ele iti poti da usor seama daca s-a umblat acolo... Da seaua jos si uita-te si sub ea, acolo poti avea surprize neplacute pe partea de electrica. Uita-te atent si la partea de transmisie, lant-pinioane sa nu fie foarte uzate (un kit de lant nou e o gramada de bani). Daca ai un prieten care stie cat de cat putina mecanica i-al cu tine ca sa nu te uiti ca broasca la bariera happy

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Actele, km si persoana de la care o iei. Un strain poate o are harjonita cu probleme dar daca e de la cineva care are recomandari starea mecanica e mai buna, sau un magazin de mopede folosite