| Emanuel_Cocut_1999 a întrebat:

stie cineva daca farurile de la vw passat b5.5 se potrivesc la b5?

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ce b5 ce mai vraja marii.Pe faru tau de la masina ai un part number ei aia trebuie sa cauti si sa pui sau echivalent daca faru este after market.Sau odata ce stii part number cu ala cauti lupe si alte alea si stii sigur ca se potriveste.Aia e ce conteaza pentru ca farurile au mufe diferite, cumperi cu lupa si te uiti la el dupa ca nu se potriveste la mufa.Cumperi cu lupa cu laser atomic de care vrei dar ceva in felul asta.Tooti care fabrica faruri sis seriosi asa te intreaba cand e ce part number ai la faru tau sa stie daca se potriveste ca piesa si la mufa.Eu asa stiu.

| OldSoul a răspuns:

Nu, nu se potrivesc.
La b5.5 farurile si semnalizarile sunt dintr-o singura bucata si cu colturile rotunjite, la b5 sunt din bucati separate si cu colturile patrate.
Singura varianta ar fi sa-i schimbi tot botul, capota, bara, aripi grila, si ce mai e, dar nu merita.
Sfatul meu, mai bine cauti niste faruri cu lupa si aia e, imbunatatesti radical aspectul.