| David24876 a întrebat:

Mai merita un Passat b5.5 in 2024?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Foarte greu sa mai merite o masina de 20 ani

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Doar daca esti pasionat, si nu te bazezi pe el pentru distante lungi.
Altfel e o masina slaba dpdv al performantelor, si "sofisticata" (complicata aiurea) dpdv al mecanicii. Mai mereu au cate o piesa gata sa cedeze. Se lucreaza si greu la ele, nu recomand.
Poate ar merita un 4motion sau un 1.8T, dar nu un TDI sau 1.6 benzina, ca platesti la service mai mult decat face masina, pentru absolut nimic special. E mai destept un Logan 1. 4mpi decat un b5.5 oarecare.