| Andreii002 a întrebat:

Stie cineva daca se mai plateste taxa de timbru, asa zisa de "inscriere" in 2019? Vreau peste 2 luni sa imi iau un Audi Q7 cu motor de 3000 si am vazut ca ma costa undeva la 3500e acea "taxa"..adica dau pe ea 12000 si ajung undeva la 16.500 la final? Chiar mai exista aceasta taxa?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aceasta taxa a fost anulata inca din februarie 2017 si, mai mult, taxele platite anterior sunt restituite platitorilor, asa ca acum platesti doar numerele.

| Simpatic a răspuns:

Nu se mai plateste nicio taxa!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu mai exista de vreo 2 ani si ceva

| Andreii002 explică:

Multumesc pentru raspunsuri, am intrebat deoarece am vazut asta : https://www.4tuning.ro/calculator-timbru-mediu-2013/ Si sus scrie ''Calculator Taxa auto 2019 - TIMBRUL DE MEDIU".

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Andreii002):

4tuning e un site spam, plin de informatii eronate, si pareri neavizate.
Ma ia greata de fiecare data cand il vad, si fiecare articol citit de acolo mi-a confirmat parerea. Nimic pe surse, nimeni din redactie nu are cunostinte reale in domeniul auto. Au mai multe pisde dezbracate decat informatii.