| EMI004 a întrebat:

Salut, știe cineva in ce constă testul psihologic pentru școala de șoferi?
Și il pot da la orice cabinet psihologic din orașul meu?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti merge la orice cabinet psihologic unde un medic te va evolua si va scrie in forumarul pe care-l duci tu, pentru scoala de soferi.
Intrebarile sunt simple si de bun simt, despre tine, despre comportamnetul tau, punandu-te sa te descrii ce ai face in anumite situatii, ce ai spune, cum ai reactiona samd.

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Da, poti merge la orice cabinet.Succes.

| TpuUser111888333 a răspuns:

Buna,

Depinde de la cabinet la cabinet ce teste iti v-a oferi. Mie cel putin mi s-au dat anumite teste grila si anumite ''joculete'' pe calculator pentru a-mi testa reactiile, reflexele, timpul de gandire, etc. Am avut o maneta in mana si trebuia sa apas repede pentru a incadra anumite obiecte in niste cerculete.
In orice caz, nu ar trebui sa ai nicio problema in a le lua, asta decat daca nu ai probleme grave de gandire sau reflexe super incete. Crede-ma, nu ai cu ce sa te pregatesti inainte, fiindca fiecare cabinet are exercitii diferite. Oricum, nu ar trebui sa ai nicio problema in a lua testul daca te consideri un om cat de putin ''normal''.
Si, da, poti sa te duci sa dai la absolut orice cabinet doresti.