| ionutbeach a întrebat:

Salut stie cineva parcuri auto sau siteuri auto Germania, franta, belgia sau Olanda as vrea sa incep o mică afacere cu masini ce ziceti ar fi profitabilă?

4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Din parcurile auto din Germania nu-ti recomand, mai bine cumperi masinile direct de la proprietari de pe ebay. In parcurile auto sunt preturile umflate (pentru a iesi in castig cei care le-au luat de la altii etc).

Iti dau si un exemplu, noi ne cautam o masina second hand, si am mers la unul dintre parcuri auto sa ne uitam si era un Audi A4 din anul 2000 cu 3500 euro..., noi aceeasi masina din acelasi an am luat-o de la proprietar cu 2000 euro (mentionez din Germania).

Ai putea sa iti iasa ceva, pentru ca toti din Romania vor masini din Germania pentru ca sunt mai ieftine, fata de cele care exista in tara direct de la proprietar sau targurile auto.

| OldSoul a răspuns:

Mobile.ro e cel mai bun site din acest domeniu. Poti selecta din ce tara vrei sa fie masina.
Dar nu cred ca te vei descurca.

| ionut12iancu a răspuns:

Da ai putea castiga daca gasesti masini care se cumpara un site pe care il stiu si are preturi bune este http://www.autoscout24.ro in Germania o sa gasesti BMW si VW destul de ieftine!

| ALPHAMALE a răspuns:

Salut, .marktplaats.nl e un site de vanzare din Olanda daca te ajuta cu ceva