| Jony123 a întrebat:

Cum sa imi incep o afacere mica si cit de cit profitabila? Nu am multi bani pentru una mare...

8 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Pai acum depinde ce afacere vrei sa deschizi, ce stii sa faci, ai o diploma in ceva?
Ca depinde de la o afacere la alta.

| ikram a răspuns:

Depinde si cu ce vrei sa faci comert, studiaza putin piata din orasul in care vrei sa deschizi si vezi ce ar putea fi profitabil, asta deinde de la un oras la altul, daca e mai mic, mai mare.
poti sa incerci cu un magazin, iti trebuie bani ca sa platesti chiria, daca nu ai deja un spatiu, trebuie sa platesti un om sau 2, sau poti sa incerci la inceput sa lucrezi tu sa vezi cum merge.
In functie de ce magazin iti deschizi iti trebuie anumite autorizatii.
Si inainte de toate astea trebuie sa iti infiintezi o pfa sau o societate daca nu ai deja.

Nu te ingramadi sa aduci multa marfa de-odata, intai testeaza piata!
Succes!

| fly a răspuns:

Pentru anonim:nu vrei si adresa exacta si numarul de la pantofi? nu ma incred in asemenea anunturi! atentie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cautam persoane serioase in cautare de slujbe cu jumatate de norma care vor sa castige decent. Munca este usoara si profitabila; incepe sa completezi simple fise de publicitate si poti castiga intre 5 si 25 lei pe zi, munca fiind continua si garantata. Cautam doar persoane motivate sa castige serios, ce vor fi rasplatite pe masura muncii depuse. Este slujba perfecta pentru mamici casnice, studenti, pensionari sau pentru oricine are nevoie de bani in plus. Pentru mai multe detalii trimiteti:NUmele,Prenumele,Localitate,Mial si Telefon la bboyzohan@yahoo.com VALABIL PENTRU TOATE ORASELE!
ATENTIE:Nu dam detalii persoanelor anonime,celor care nu trimit datele personale.Va multumim pentru intelegere.

| Jony123 explică:

Pai eu ma gindeam la un magazin micut!

| Jony123 explică:

Pai am o societate deja! Sunt din Birlad... Multe magazine sunt cu haine sau alimentare... Eu nu prea stiu cu ce fel de comert!

| stroedaniel13 a răspuns:

Mai intai ai nevoie de o idee. La ce te-ai gandit?

Uite cateva exemple gasesti aici: http://www.afaceri-profitabile.com

| stroedaniel13 a răspuns:

Salut,

Multa lume am vazut ca recomanda acest site: http://www.afaceri-profitabile.com. Incearca sa intri acolo, poate gasesti niste sfaturi.

Sper ca te-am ajutat!