| HardCore7750 a întrebat:

Salut, stie cineva un magazin din Romania cu piese pentru Scuter Beta ARK Paddock din 2003?
Si inca o nelamurire, in acte scrie max speed 45 km/h iar in bord 80...cum fac sa mearga mai tare?
MJultumesc happy

4 răspunsuri:
| Denila123 a răspuns:

Te pot ajuta eu, schimbi o piesa si sari peste 45 la ora, aștept sa luam legătură, un nr ceva sa te pot suna

| REMiXDJ a răspuns:

Intri pe Google si cauti sa cumperi un PITBUL rau.Ai dai drumul sa te fugareasca si sa vezi ca o mearga scuterul tau cu peste 100 la ora de frica.

| Trioda a răspuns:

Salut!
1.Piese gasesti aici.
https://www.tucagrtrans.ro/BETA/Ark-50-LC-220

Bordul este universal, fabricantul foloseste kilometrajul si la cele de 80.
2. Sa mearga mai tare...sa fuga.
In cerificatul de inmatriculare, producatorul, asigura ca produsul lui va atinge 50 km/ora, si asa legiuitorul ai da inmatricularea, scuter 50 cm su 50 km/ora.
Desigur motorasul poate sa se duca binisor la 70 Km/ora,si atunci pentru a-si respecta parametrii tehnici din cartea tehnica,fabricantul,baga limitari, de turatie, de viteza, de combustibil etc.
Scuterul tau este din 2003, mai mult ca sigur cineva i-a scos limitarile, sau este nou?

| HardCore7750 explică (pentru Trioda):

Am înțeles, nu mai sunt așa sigur că e din 2003, am băgat VIN-ul pe un site vindecoderz sau ceva de genul, și îmi arată că e din 2008... Acel 2003 din care se referă la altceva.
Scuterul nu e nou, are 28k km și da, merge mai mult de 50, doar că nu merge kilometrajul bine, la 10 km/h in bord pe gps am 15.
O modalitate mai exacta de a afla anul nu știi?
Mersi happy