| Cristi8998 a întrebat:

Sunt interesat de cineva care stie cat m ar costa o intretinere la un Porsche Panamera 2014 E-Hybrid 3.0 v6, vreau si cateva detalii legate de costuri, multumesc anticipat! Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dai telefon la cea mai apropiata reprezentanta, si le ceri un pachet de pret pentru:
1. Schimb ulei + filtre
2. Test fluide si consumabile + diagnoza computerizata
3. Schimb discuri si placute de frana
4. Schimb articulatii pentru fata, si pentru spate
5. Schimb arcuri si telescoape
6. Schimb kit ambreaj + volanta
7. Schimb kit distributie.
Astea sunt cele mai frecvente operatiuni de intretinere, in functie de preturile astea, si kilometrajul pe care stii ca l-ai putea face, poti aprecia cat te va costa intretinerea, daca nu vei avea probleme cu componentele ce nu intra la consumabile.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Hai ca e irelevant costul întreținerii când dai peste 50.000 euro pe o masina veche de 4 ani