| gabi10ionut a întrebat:

sunt nou in lumea moto si as vrea sa stiu care este diferenta dintre motocicletele naked, carenatele sau semicarenatele...multumesc anticipathappy

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

In principiu forma si rapoartele din motor. carena e plasticul de peste motor. naked nu le are in mod normal. sunt naked sport gen yamaha fz6r care are semicarena (nu acopera motorul, dpar cadrul si radiatorul) sa carenata full. poze sa iti dai seama pe google images la motorul mentionat. fz6n este modelul necarenat. diferenta intre naked si sportiva? consum mai mic, cai mai putini si prinde viteza (cuplu mare) la turatii mai mari decat sportivele (vitezane, ex: suzuki gsxr).

1 răspuns:
| gabi10ionut explică:

Siii street fighter?