| retr0 a întrebat:

Salut, tatal meu vrea sa-si achizitioneze un Audi A4 din 2001 de la seful sau, care e inmatriculat in 2006! Daca tatal meu vrea sa-l treaca pe el plateste taxa de prima inmatriculare? Acea lege mai e valabila cu masinile inmatriculate inainte de 2007 in caza ca e vanduta trebuie platita taxa de prima inmatriculare? Daca da e cam 2000 de euro, motor de 2.5! sad

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

De ce l-ar inmatricula cineva pe sef? Ca din ce scrii tu, asa reiese! laughing

| bunelutu a răspuns:

Iti sugerez sa nu te aliez cu sefu ca ies belele sa caute in alta parte si masina inmatriculate dupa 2007

| thegeaba a răspuns:

Da, trebuie platita taxa de poluare (sau cum ii mai zice acum)
Si nu, nu poti inmatricula o persoana.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da trebuie platita

| retr0 explică:

M-am uitat prin talon, masina a fost trecuta de pe o persoana pe firma in data de 24.04. 2011. Era valabila legea pe atunci? O fi platit taxa?