| Emanuel_Cocut_1999 a întrebat:

Salut, testerul Delphi ds150e poate citi kilometrii reali la o mașină?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu, poate citi doar cateva canale oarecare, cum ar fi contorul de ore de functionare convertite (aproximate) in kilometri, inregistrarea kilometrajului din cutia de viteze (la masinile care au modul separat pe cutie) si bineinteles valoarea din cluster (ceasuri de bord), care este cea mai modificabila valoare.
Un hacker bun iti rescrie kilometrajul foarte bine, incat nu vei putea depista frauda cu nici un tester.

| relian a răspuns:

NU,nici unu nu-ti citeste km, aia sunt in ceasul din bord, nu-s in calc masinii.De multe ori de ex bine asta nu in RO ci in alte tari o sa vezi spune km nu-s reali, tocmai pentru ca au schimbat bordu alea cu ceasuri si o sa iti afiseze km de la masina de pe care a fost luat. Daca ar fi fost km retinuti de calc masinii nu ar mai fi putut face romanii magarii laughing

| mazaroi a răspuns:

Nu cu precizie