| Robertutzuu a întrebat:

Salut tocmai mi-am pus pe un scuter chinezesc (marimea MAX) un motor complet toba roata tot tot de piaggio typhoon si respectivul unde l-am pus mi-a zis ca aremotor de 75cm3 dar mie numi ia nici 70... si ma intreb daca nu cumva acest motor este de 49cm3.
Am vazut scuteru dupa care l-a luat avea120 in bord dar vreau si eu sa aud un raspuns dc merge doar cu atat e in 2 timpi si nici n-are un demaraj foarte bun... insa porneste la sfert laughing.
Si inca ceva m-am intrecut cu o honda scuter cu motor de 49cm3 si m-a rupt deci care este motivul?

Răspuns Câştigător
| popavlm a răspuns:

Incearca sa schimbi bilele la variator si sa pui usoare, si sa te uiti si la ambreiaj sa nu fie foarte uzat

2 răspunsuri:
| Robertutzuu explică:

Eu nu am nici variator nici ambreaj eu motor de scuter

| Robertutzuu explică:

Scz am asflat si eu acum cei ala variatorlaughing dar nu cred ca e vreo problema la el