| Ionescu417 a întrebat:

am 18 ani si vreau sa dau de carnet si vreau sa imi cumpar o masina pana in 3000E second-hand. Vreau o masina care sa arate bine si sa nu coste piesele o gramada de bani si cu un consum decent.Ce parere aveti despre peugeot 407...am auzit ca piesele sunt scumpe.Astept si alte modele deasini de la voi.Multumesc!

4 răspunsuri:
| djdani2010 a răspuns:

Buna. peugeot 407 este o masina frumoasa dar foarte proasta.
O vei tine numai in service pentru ca nu esti fiabila.
Cu cat esti mai fiabila o masina, cu atat piesele rezista mai mult, deci e mai economica, ceea ce nu gasesti la peugeot 407, si toate celelalte masini frumoase frantuzesti.
In 3000 de euro golf 4 1.9 tdi ar fi cea mai buna varianta.
In 3500 de euro opel astra H 1.7 cdti si opel vectra 1.9 cdti.
Piesele la opel sunt foarte ieftine.

| Ralucaa69 a răspuns:

Iti poti cumpara si un bmw 320 din anul 2000, un golf 4 sau un opel astra din 2004.

| critikl a răspuns:

Te duci frumuşel pe AUTOVIT selectezi între ce sume să aibă maşina şi vezi ce îţi place. Nu mai repeta întrebările că devi plictisitor. Pe urmă îţi alegi câteva modele şi ne ceri păreri şi să vezi atunci conversaţi interminabile. laughing

| Hyth a răspuns:

Părerea mea este următoarea. Mie personal imi place golf 4. Masina nu consuma mult deloc... Piesele sunt accesibile si masina arată ok. Il poti găsi si la 2000€. Sfatul meu este ca celălalt mai bine sa te duci in Germania. Nu se compara mașinile lor cu ale noastre. Dai 200€ pe bilet si te duci si iti iei masina... Sunt foarte multe mașini la nemți ieftine si bune.