| Lawerence a întrebat:

Salut TPU!
Am avut B1 la asigurare pe o masina cu un motor cu capacitate cilindrica de 1.6.

Am avut din păcate un accident foarte ușor dar produs din vina mea asa ca a trebuit sa fac amiabila.

Știți cumva cam cat o sa ma coste anul acesta asigurarea? Categoria de vârsta sub 30 ani. Anul trecut am plătit 2.300 lei… din accidentul produs masina mea nu a pățit nimic iar a păgubitului doar bara din spate s-a crăpat ușor.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai diverse calculatoare online unde poti verifica. E greu de zis mai ales ca momenant s-a plafonat pretul rca de catre stat

| UserRo10 a răspuns:

Salut. Instant ai pierdut 2 clase bonus malus si ai ajuns la M1. Asta inseamna crestere de 15%, dar existand problema cu insolventa Euroins RCA-ul tau o sa fie mult mai mare de atat