| TheLoneyOne a întrebat:

Salut, am luat o mașină,si RCA-ul este pe numele fostului proprietar, care expiră pe 4 ianuarie, eu am facut accident si am dat asigurarea pagubitului.
Intrebarea mea este: cine va fi penalizat in urma accidentului la urmatoarea asigurare? Fostul proprietar pe care era făcută asigurarea sau eu? actualul

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Malusul se calculează pe combinația mașina proprietar deci pe el o sa îl afecteze dacă își va transfera istoricul de pe mașină asta pe alta

| Xela90 a răspuns:

Fostul proprietar va fi penalizat pentru ca iai folosit asigurarea si nu trebuia nu ai facut bine

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Xela90):

Dar cum trebuia facut?