| slalomprintrecretini a întrebat:

am cumparat acum trei luni o telecomanda universala. Am pus-o pe un televizor mai vechi daewoo si acela s-a stricat (am aruncat cutia), (pusesem telecomanda de-o parte). Acum cand am facut curat am gasit telecomanda si nu mai stiu codurile pentru a conecta telecomanda la un televizor arctic. Nici numele telecomenzii nu l-am retinut. Am fost la un depanator tv si mi-a spus ca, codurile nu difera de la telecomanda la alta. Imi puteti da codurile pentru arctic sau pentru toate televizoarele? Ofer funda si un vot.

6 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Pentru toate televizoarele umplem trei pagini mari. Vezi ce serie scrie pe telecomandă şi televizorul pe capac ( spate ).

| darrio2007 a răspuns:

Codul este scris pe capacul din spate al televizorului.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Incearcă cu 909 si vezi dacă merge la arctic, deci i ei telecomanda aceea universală si bati codul 909 si apesi tv si vezi dacă functionează la arctic.

| madasmech a răspuns:

Uita-te la tv(pe spate) si vezi care e codul.

| babal98 a răspuns:

Buna am si eu o intrebare. bunica mea a cumparat o telecomanda universala.a fost la un magazin a dat codul de pe spatele televizorului si i-a dat-o, acum acea telecomanda nu merge, daca ati putea sa ma ajutati.Trebuie activata, sau pornita cumva? daca da as dori sa ma anuntati.

| Albu_Adi_1977 a răspuns:

Ce cod are telecomanda universala pentru tv artic