| ZonaZoster a întrebat:

Salut, am un televizor Seleco-Rex mai vechi, i-am cumparat o telecomanda universala Supertel, am urmat intructiunile de pe brosura telecomenzii si am introdus pe rand codurile marcii Seleco (103 105 107 108... etc) a licarit de 5 ori ledul, am apasat iar butonul Code apoi am tinut butonul Power apasat pana s-a stins.La aprindere, insa nu am reusit decat sa schimb de cateva ori canalele din zeci de apasari apoi telecomanda nu a mai mers din nou. Posturile sunt dereglate si de accea am mare nevoie de telecomanda pentru a intra in meniu sa le reglez. Ma poate ajuta cineva?

1 răspuns:
| 83Cosmin a răspuns:

Probabil telecomanda nu mai este buna. Incearca telecomanda pe alt tv.