| anonim_4396 a întrebat:

Am un tv mai vechi, dar bun, iar acum vreo 2 ani i-am stricat telecomanda sa originala. Astazi am cumparat o telecomanda universala, urmez pasii pentru configurare SET+TV1, apoi butonul power pana iti inchide televizorul. L-am inchis de vreo 5 ori pana acum, apas din nou TV1 ca sa pot salva configurarea si butonul rosu al telecomenzii se stinge. Acum telecomanda ar trebui sa fie configurata. Dar nu reusesc sa pornesc televizorul cu ajutorul telecomenzii. L-am oprit, dar cum il pornesc cu ajutorul telecomenzii?

HELP ME. Unde gresesc?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am scos la capat pana la urma. Am setat dupa codul marcii. In instructiunile telecomenzii erau trecute niste coduri pentru diferite televizoare. Am inceput sa introduc coduri pana am a functionat unul. Mersi oricum.

| Andrei199114 a răspuns:

Arunca TV pe geam

| anonim_4396 explică (pentru Andrei199114):

Il arunc. Dar apoi il urmezi.