| slalomprintrecretini a întrebat:

am de gand sa imi cumpăr o masina care este înmatriculata deja in Romania.
Nu am mai cumparat pana acum masini din Romania.
Ce acte trebuie sa fac cand o cumpăr?

1 răspuns:
| WildM a răspuns:

Salut in primul rand ar trebui sa verifici masina la un service autorizat ca sa nu ai probleme mai tarziu, iar actele sunt act de vanzare-cumparare cu vanzatorul, sau factura daca ai luat masina de la o firma, tampila pe talonul masinii cu firma, daca masina a fost pe societate comerciala, fisa fiscala completata de vanzator la circa financiara de care apartine,- certificat RAR dupa identificare, taxe, cereri si copii xerox, ATENTIE: mai bine dai un ban sa o verifici amanuntit decat sa zici lasa si dupa sa pierzi mult!