| Gabitzu246 a întrebat:

Salut.
Vreau sa cumpar si eu o masina de la un tip care e samsar de masini, masina e inmatriculata in Franta, vreau sa stiu ce documente imi trebuie ca sa o inmatriculez pe Romania, si la ce sa fiu atent referitor la acte.

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Brief mare (echivalent CIV), brief mic (talon), copie factura de achiziție daca proprietarul este firma.
Apoi iti vor fi utile, chiar daca te descurci si fara, plăcutele cu care a intrat in tara (sau CMR daca a intrat pe platforma) si certificatul de origine si conformitate.

| relian a răspuns:

Ce-i ala samsar de masini?laughing