| Andrei281040 a întrebat:

Am o intrebare. Eu sunt in Spania. Am o mazda 6 si vreau sa ii pun bare (față spate, praguri).
Trebuie sa le omoghez?

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Vrei sa spui ca ti-au vandut-o fara bare (o bara, doua bare) si fara praguri? (bine ca nu scrieti pragi)
Nu poti omologa tu niste elemente extrem de importante in siguranta circulatiei, trebuie sa montezi pe masina piese gata omologate de producatorii lor.

| mgtow a răspuns:

Spaniolii sant destul de paranoici cand vine vorba de tuning, omologare trebuie desigur altfel te respinge, unu cu un mercedes din anii 90 si.a pus jante neomologate si l.au respins

| Andrei281040 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Are bări, dar vreau sa-i pun altele sa fie mai joasă

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Andrei281040):

Bare*
Deci vrei sa faci tiganeala. Aia nu se va omologa niciodata, iar politistii din alte tari europene te urmaresc doua sate, cand iti pui indicii din astea de tigan.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

O, ai editat! Ce dragut.
Nu o sa ai prea multi prieteni cu limbajul asta.
Succes cu batmobilul tau low cost.