| apocalipso1994 a întrebat:

Am lovit masina astazi un Ford Fiesta. A fost lovita in roata in partea dreapta fata iar dupa accident masina nu mai porneste. Este alimentata electric, electromotorul invarte dar nu mai porneste. Ce as putea sa fac? Multumesc

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Sunt masini care daca au accident se deconecteaza pompa de alimentare, alternatoru si asa mai departe.La unele se taie cuurentu de tot, moarte de tot, dar depinde de fabricant.Dar fara amanunte ce am spus in mesajul anterior nu vad cine te ajuta, asta ca nu stie ce masina ai tu.Ford fiesta, pai forduri sunt si de acum 20 de ani laughing

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

...să o duci la un mecanic, apoi la un tinichigiu, si in final la vopsitor.
Sau un nene ca mine, 3in1.
Tu nu ai ce sa ii faci.
Trebuie facuta diagnoza motorului, verificata alimentarea cu benzina eventual, schimbat bratul, capatul de bara/bieleta, telescopul, roata lovita, apoi bara, aripa, sau ce ai stricat la exterior, aliniate si vopsite.
Nu se poate face nimic din astea la domiciliu, fara scule profi.

| Goete a răspuns:

Suni companoa de asigurare, iti duce masina la service, primesti masina imprumutata pe timpul reparatiei si mergi dupa ea cand e gata.

| relian a răspuns:

Din ce spui tu nu vad cine te poate ajuta.Nu ai spus ce an este ce model si asa mai departe. Poate fi o masina din 9 sute toamna laughing da amanunte,ce s-a intamplat mai exact cine pe cine a livit, unde, ce stricaciuni sunt si asa mai departe, deci tot ce s-a lovit, indoit, rupt etc.

| Denila123 a răspuns:

Ai lovit calculatoru

| Panamax a răspuns:

Are un buton pe undeva sub capota care trebuie apasat.
Este o masura de siguranta anti incendiu la impact.