| vasileionut17 a întrebat:

Salut TPU, am un ford focus2 din 2007 am schimbat placutele recent si pe seara am lovit o bordura pe care n am vazut o masina s-a dus infranata iar janta pe dreapta s-a strambat putin. am plecat dimineata la servici si avea momente cand roata se bloca(cea lovita) ce as putea sa i fac?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sa o duci la un mecanic.
Nu cred ca e afectat sistemul de franare, dar trebuie sa schimbi bascula, fuzeta si bieleta de directie pe partea aia, apoi sa faci geometria.
Janta trebuie inlocuita sau indreptata.

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Să mergi la un service?