| Ardei87 a întrebat:

Am magazie pentru 6 cd-uri pe un Passat B6 si deodată astazi imi apare pe navigatie "CDC ERROR si No disc" si tot face asa si nu mai iese niciun cd. Am incercat sa scot si borna de la baterie si tot asa face. nu mai stiu ce e de facut. Nu vor sa iasa de acolo. un sfat daca se poate.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Du-l la un service, probabil este blocat mecanismul.
Nu-ti recomand sa te apuci de "reparat", fiindca-l poti defecta definitiv!

| anonimg a răspuns:

Un prieten și-a scos cd-ul numai dupa ce și-a dezmembrat casetofonul.

| aLeXz95 a răspuns:

Salut,cauta sa vezi daca magazia mai da semne de functionare, apasa pe butoanele de la cd-uri si da-le eject. Daca da, ea trebuie sa ejecteze cd-urile fara sa aiba legatura cu casetofonul(chiar si cand casetofonul este stins, ea le scoate)... daca mai merge. Apesi cd-ul care vrei sa il scoti si-i dai eject. Daca nu merge, cauta un service cu diagnoza(recomandabil care au vcds si vezi ce eroare este afisata