| idontknow222 a întrebat:

Am un passat b6 2007, cu navigatie after market (asa am cumparat masina) si baterie noua.
Bateria mi se consuma peste noapte, daca dau borna jos nu mai are probleme.
Navigatia ramane pornita, eu doar apas pe butonul de on/off ca sa ii sting ecranul, m-am uitat la cablurile din spate si cel galben/rosu au grosimi diferite(nu stiu daca e safe sa le schimb intre ele). Ce credeti, e de la navigatie? Sa schimb firele alea intre ele sau exista alta modalitate?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Las-o peste noapte cu borna pusa dar navigatia deconectata (mufele scoase), si vezi daca mai ramai fara curent.
Daca da, atunci problema e in alta parte.

| Digikey a răspuns:

Firul ACC de culoare portocaliu nu se conecteaza daca ai Can Bus.
O sa functioneze doar 15 min cu cheia scoasa.

| ReZiSTorr a răspuns:

De la navigatie e 100% ca si eu mi-am pus pe golf 5 navigatie after market si mi-a consumat bateria in 2-3 zile.Nu merita chinezariile astea de 2 lei

| Cosminelul22 a răspuns:

Vezi daca ai led-uri puse la plafoniera sau oriunde altundeva, am patit la 2 masini sa-mi descarce bateria peste noapte.