| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Am niste întrebări si doresc seriozitate va rog mult

Daca ai un salariu de 1000 euro pe luna poti intretine una din masinile acestea?

Volkswagen passat b7
Volkswagen passat b8
Opel Insignia 2018
Opel Insignia 2012
Skoda Octavia 3
Skoda Superb ( 2018 )
Audi A4 B8
Audi A4 ( 2013 )
Audi A4 B7
Aud A6 ( 2006 )
Dacia Duster ( modelele de prin 2018-2022 )
Bmw seria 3 E90
Bmw Seria 1 2012
Bmw Seria 5 E60
Mercedes C Class ( 2010 )
Volkswagen Golf 7
Suzuki Vitara
Mazda CX 3
Ford Puma

menționez ca nu am sotie/iubita nici copii si nici nu vreau, nu beau si nu fumez

Mulțumesc!

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacia Duster. Dar dacă te agață pe urmă vreo iubită, ai încurcat-o.

| vlllaaddd a răspuns (pentru sadrian46):

Dar Duster nu are piese ieftine?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Audi, BMW si Mercedes au service-ul cam scump. Nu prea se justifica, sunt efectiv complicate aiurea.
Passat b8 ar putea fi o idee, dar nu e prea calitativ.
Daca vrei sa iei ceva peste 5000 de euro, nu strica deloc sa apelezi la un consultant serios, cum este vloggerul MasinaPotrivita. Ca e plin de tepe atat in targuri, cat si pe olx.

| Feitan a răspuns:

Daca dai 500 euro pe nevoi ( chirie, intretinere, utilitati, mancare), poti sa rezervi 300 euro pentru masina, placeri si 200 euro pentru investitii, economii. ( 50/30/20 rule).

| AlexBombaRusa a răspuns:

Pai tu vrei sa ai 1000 de euro salar toata viata? Nu vrei sa evoluezi?

| anonim_4396 explică (pentru AlexBombaRusa):

Cum?