| Masafgdrcxdtvctv a întrebat:

Salut TPU, am o Alfa Romeo 147 tocmai ce am cumparat-o si am văzut ca butonul de la faruri este pe poziția OFF si farurile sunt aprinse, opresc mașina se sting 2 minute și se pornesc iar și nu știu ce are, trebuie sa iau borna ca sa nu îmi descarce bateria, oare ce are?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

S-ar putea sa fie programate sa se aprinda in anumite situatii (DRL/follow me home).
Incuie masina, departeaza-te, si asteapta 2-5 minute. Daca tot aprinse stau, atunci ai o problema.

| romeo78 a răspuns:

Butonul a rămas de formă. Dacă vă pricepeți, desfaceți butonul și vedeți dacă mai rămân aprinse luminile. Dacă da, problema e mai nasoală, dacă nu schimbați, reparați butonul.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Pana rezolvi problema cu luminile ia borna de la baterie ca sa fie sigura treaba