| Stefan_Dragos_1997 a întrebat:

Am o bicicleta dhs matrix full suspention veche de aproximativ 3 ani!
As dori sa ii indepartez rugina de pe cadru!
Intrebarea mea este: Cu ce solutii sa ii indepartez rugina de pe cadru?
P.S.:Nu doresc sa vad raspunsuri gen: "I-ati alta noua"!
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Marian_Codrutz_2000 a răspuns:

Dai cu WD-40, si cu un burete de vase cu partea aceea mai aspra.si se duce.asa am facut euwinking

1 răspuns:
| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Cel mai simplu mod e sa polizezi cadrul usor sau sa dai cu smirgelul.Astea sunt cele mai usoare metode dar se poate ca cumperi o solutie anti-rugina si sa o aplici pe cadru.