| andreistefan42 a întrebat:

Cum indepartez rugina de pe bicicleta?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da cu smirghel fin si apoi exista in comert ceva antirugina se numeste Deruginol. Ulterior poti aplica o vopsea.

| Mayhem666 a răspuns:

Poti sa folosesti Coca Cola, vorbesc foarte serios, un fost coleg de liceu asa facea, indeparta rugina de pe bicicleta cu Coca Cola, si chiar functiona.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Cu putin smirghel si un pic de frecat. Vezi ca Deruginol trebuie neutralizat cu nu stiu ce solutie dupa utilizare ( scrie pe el )ca altfel iti mananca toata bicicleta.

| Mussette a răspuns:

Coca Cola face minuni. Speli cu cola, lasi sa actioneze si se duce rugina. Eu am folosit pentru a indeparta rugina. Exista si solutii impotriva ruginei, pe la magazinele de piese sau sanitare, dar e mult mai scump.
https://www.youtube.com/watch?v=U0Ww30FqdyA

| kappafashion a răspuns:

Prostie Coca-Cola... incearca Kelfos. Il fasesti pe www.kelfos.ro

Întrebări recente