| FrancezuRN a întrebat:

am o carte de legislație rutieră 2015 pot învață de pe ea, chiar dacă este din 2015, ?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din 2015 s-au mai schimbat unele prevederi ale legislatiei rutiere.
N-ai nevoie de nici o carte. Poti invata legislatia rutiera studiind OUG 195/2002 (Codul rutier), Regulamentul de aplicare al acesteia si Ordinul MAI nr.268/2010. Le gasesti actualizate pe drpciv.ro, site-ul oficial al Directiei de permise.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

De ce te chinui? De atunci s-au adus o gramada de modificari. In mare parte e bun dar eu zic sa intri aici: http://bit.ly/2Cbl6H9
Acolo ai de toate inclusiv chestionare.

| MihaiNicu23 a răspuns:

POti invata dar intre timp au aparut mult mai multe intrebari si poti risca sa pici la proba teoretica mai bine ia-ti ceva pe 2018 sau chiar si pe 2017 ar fi mai buna decat ce ai tu pe 2015.