| Claudiu19971989 a întrebat:

Salut TPU. Am o întrebare. Ce părere aveți despre Hyundai Sonata an 2006 motor 2.0 CRDI 140 CP. Urmează sa o achiziționez. Mulțumesc. Dau fundă.

Răspuns Câştigător
| Celula44 a răspuns:

E buna dar depinde de pret ca trebuie sa investesti in ea daca planuiesti sa o tii ca e veche si cine stie ce te lasa

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Foarte bună DACĂ anterior a fost intreținută, dacă arată bine și dacă prețul e ok

| relian a răspuns:

Ce parere avem? Nici una, nu poti sa iti dai cu parerea despre ceva ce nu vezi. Tu intrebi despre o masina folosita de altcineva, deci masina trebuie vazuta, verificata, controlata, scanata, apoi cel vcare face asta daca este priceput, poate sa isi faca o parere.

In rest ca masina, cum arata, ce are pe ea, in ea, aia tiue trebuie sa iti placa, tu esti ala care o va conduce, deci te duci vezi masina pe afara cum arata, vezi cum e inauntru, faci o proba, tie trebuie sa iti placa nu altora.

| Mitzupitzu a răspuns:

Nu noua trebuie sa ne placa.
Ptr mine nu e buna pentru ca: fac drumuri scurte zilnice, masina mea are 999 cmc/65 cp pe cand asta a ta 2000 cmc/140 cp, eu am 2 rezervoare (gpl/benzina) si 2 circuite separate de alimentare inclusiv injectoare speciale pentru gaz, consum 6, 6 litri gaz la 100 de km sau 4, 5 litri benzina la 100 de km, am autonomie 1300 km deci alimentez o data la 2 luni,
Cred ca importanta este :vechimea masinii, tip de combustibil, consum. Daca este sub 10 ani, este pe benzina si iti convine consumul atunci e ok. A mea e tot Hyundai si stii ce am observat? Ca intretinerea costa destul de mult iar daca trebuie sa repari ceva te usuca la buzunar.