| GeorgeDianu a întrebat:

Sal TPU.O intrebare. Vreau sa achizitionez din Germania o masina de oras+off road, 4x4.Si am de ales intre un Mitsubishi Pajero sau un Hyundai Terracan 2.9 CRDI GL.Ce ati alege si de ce?

Răspuns Câştigător
| zeulzamolxe666 a răspuns:

Cand spui hyundai te gandesti la succesul masinilor coreene pe piata mondiala.adica un fiasco total.as merge nemijlocit pe pajero! arunca o privire la masinile de teren din zonele montane ale romaniei.toti merg pe mitsubitsi. oare de ce?

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ma gandesc la banii pe care ii detin, nu as alege niciuna.Totusi iti recomand Hyundai.

| GeorgeDianu explică (pentru darrio2007):

"daca ma gandesc la banii pe care ii detin"... poti fi unpic mai exact?

| darrio2007 a răspuns (pentru GeorgeDianu):

Adica nu ne potrivim la fonduri.Nu am bani pentru nici una din ele.Este asa greu de inteles?

| timisoara a răspuns:

Mai bine alege mitsubishi Pajero... Oricum vezi ca ai taxe mari la amandoua...

| GeorgeDianu explică (pentru timisoara):

Hmm,buna asta...dar de ce pajero?

| timisoara a răspuns (pentru GeorgeDianu):

Pai in primul rand e facuta in Japonia, deci e de calitate.Intradevar ca si piesele de schimb is cam scumpe...Un prieten de al meu are Pajero si am fost cu el si merge foarte ok pe traseu de offrod, si la fel de ok pe drum obisnuit...

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Hyundai, pajero e mai patratos

| GeorgeDianu explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Nu design'ul este important, capacitatile masinii.

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru GeorgeDianu):

Orice caroserie se omologheaza

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru GeorgeDianu):

Scuze am trimis raspunsul altcuiva la tine

| Nickname1890 a răspuns:

Hyundai nu este o masina fiabila, si daca o iei si second hand s-ar putea sa ai multe surprize neplacute cu ea. Masinile japoneze sunt mult mai bune.

| aladeieri a răspuns:

Sal, eu as merge pe Mitsubishi Pajerowinking

| GeorgeDianu explică:

Multumesc pentru parerile voastre, deci ramane pajero. happy mersi