| cosmyncosmynel a întrebat:

Am o întrebare dacă mă puteți ajuta. Se poate pune un volan de vw golf 7 pe un vw golf 4? Și de unde aș putea achiziționa unul?
Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e recomandat pentru ca nu vor avea legaturile corecte comenziile de pe volanul nou la masina veche, doar daca cumperi un volan sport taiat la picioare fara comenzi merge

| T3ndoPain a răspuns:

Da, este posibil sa faci aceasta schimbare destul de usor, sunt sigur ca majoritatea mecanicilor se pricep la asta, sau ai putea sa faci schimbarea singur dupa un tutorial sau noroc.

Totusi, tin sa mentionez ca facand asta o sa pierzi diverse controale de la volanul precedent. Desigur, poti adauga tu butoane sau poti scoate controalele care nu ti le trebuie. (Butoane de volum, Claxon daca-l bagi altduneva, si tot asa).

Nu e recomandat totusi, faci asta pe riscul tau.

| cosmyncosmynel explică (pentru T3ndoPain):

Mersi mult de sfat amandurora!