| ShiMenZ a întrebat:

Salut TPU!
Știți dacă merge pus un volan de Golf VI pe un Golf IV? Dacă da, ar trebui ceva modificări făcute?
Mulțumesc frumos.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

De mers, merg montate toate, doar ca functiile si circuitele electronice de pe un volan cu model diferit, nu se pot monta si pune pe un model vechi, fiindca masina nu are acele module electronice in bord si tot ce este pe volan nu functioneaza.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu merge!
Sunt deja 2 generatii departare, care vin cu modificari masive, in electronica de bord fata de comenzile de pe volanul masinii vechi.

| ShiMenZ explică (pentru Violleta2022):

Dar volanul de pe Golf VII merge montat pe Golf IV

| Violleta2022 a răspuns (pentru ShiMenZ):

De mers, merg montate toate, doar ca functiile si circuitele electronice de pe un volan cu model diferit, nu se pot monta si pune pe un model vechi, fiindca masina nu are acele module electronice in bord si tot ce este pe volan nu functioneaza.