| adyiSAMP a întrebat:

am o intrebare simpla.

Ce sa imi pun pe masina

SUBWOOFER sau Tun de Bass?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Zdranganelile nu se numesc bass... Cu cat vibreaza masina mai tare, cu atat pierzi mai mult bass.

5 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Cati 15 ani ai?

| adyiSAMP explică (pentru ombladon):

Cati 15 ani ai tu? Ce *** te bagi ca musca in ****? stai pe treaba ta si nu mai comenta sa te lauzi cu prostiawinking

| ombladon a răspuns (pentru adyiSAMP):

E clar...nici 15 ani nu ai, mai puta laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

"tun de bass" e o denumire mioritica a subwooferului.
Daca te intrebi daca sa cumperi rotund (forma cilindrica), sau cub, parerea mea este ca nu prea conteaza.
Desi subwooferele serioase, pe la sonorizarile de mare putere din cluburi si pe la evenimentele in aer liber, au doar forme "patrate", cele pentru masini sunt ok si cilindrice.
Eu de exemplu am Magnat T30, destul de mare (abia mai intra 2 saci de cartofi pe langa - vorbesc serios rolling on the floor ), si suna bine. Am auzit si alte subwoofere de forma asta, care suna la fel de bine. Cele serioase insa, sunt cu cutii patratoase, nu rotunde.
Astea fiind zise, faci alegerea in functie de buget, spatiu, si mai ales gust. Unii considera bass orice distorsiune, eu am stat o ora sa fac numarul de pe bara din fata sa nu mai vibreze dupa bass.

| adyiSAMP explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Eu un Auna CB200-8-9A tub de bas activ 20cm 500W vreau sa imi cumpar... si eu unu ador bassu plus imi place cand vibreaza nr sau tabla happy

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru adyiSAMP):

Zdranganelile nu se numesc bass... Cu cat vibreaza masina mai tare, cu atat pierzi mai mult bass.