| WhiteBoy27 a întrebat:

Am o problema. Am un Linhai de 300 din 2006 si nu mai porneste. Bujia da scanteie, filtru de benzina e bun, carburatorul nu e infundat. Ajutor!

1 răspuns:
| Queensisjdne a răspuns:

Ca un motor sa functioneze ii trebuie asa:benzina,aer,scanteie,compresie si cel mai important,timming,adica daca este aliniata corect cureaua de la sapupe, intinzatorul de la curea poate sa fie slabit si cureaua nu mai opune presiune si daca o accelereze rapid, poate sa sara peste cativa dinti, verifica asta si daca nu, probabil nu e reglat carburatorul sau nu ai compresie buna