| AKARA0 a întrebat:

Salut TPU,am o problema cu bicicleta la roata din fata,am cazut cu ea si mi s-a strambat roata,sa va explic mai bine, coarnele sunt drepte dar roata este in stanga.
cum as putea s-o repar?

Răspuns Câştigător
| Cedry2k8 a răspuns:

Te pui in fata bicicletei si tii roata cu picioarele, si cu mainile indrepti ghidonul. Eventual strangi foarte bine toate suruburile de pe ghidon, inclusiv cele de la "rulmentul" ghidonului. Sfat : Tii ghidonul drept, si tii ochii la nivelul coarnelor, ca si cum ai sta cu barbia de șa, si vezi daca e dreapta.

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Daca nu o duci sa o echilibreze la un service de biciclete tot stramba va ramane