| Dedrick a întrebat:

Am o problema cu radio-cd de la masina(Opel Corsa C, model 2006).Pai problema ar fi urmatoare: Nu se mai aprinde deloc, chiar daca pun-iau contactul nu se aprinde Radio.Tin sa mentionez ca radio-ul este cel original, adica este bagat in carcasa.Ce problema ar putea fii?

6 răspunsuri:
| BassHunter13 a răspuns:

Siguranta de la castefon sau siguranta de la panoul principal ai incercat? sau poate a iesit din spate mufa dar slabe sanse, incearca prima data sigurantele iar daca nici atuncea nu reusesti scoate-l afara! iti trebuie 2 cheite!

| CatalinOrzan a răspuns:

Verifica sigurantele, chiar si cea din spatele radioului, sigur nu se alimenteaza!

| Ramona000 a răspuns:

Siguranta din spatele casetofonului e arsa

| Alexaaandraaa a răspuns:

Siguranta de la casetefon e arsa.

| EddiWeed a răspuns:

Poate sa fie contactul sau siguranta de la casetofon, ai verificat?

| Dedrick explică:

Presupun ca siguranta e in spate la casetofon, nu? Aici este o alta problema: Scoaterea casetofonului e aproape imposibila...Am incercat diferite metode de scoatere a casetofonului din consola dar degeaba.