| DEQ a întrebat:

Am o problemă cu un Golf 3, i-am pus instalație de gaz și când am fost la RAR sa ii fac omologare la instalație am fost respins din cauză că scoate noxe prea mari din câte am înțeles și mi-au reținut cartea mașinii. Eu vreau sa vând mașina, dar la viitorul proprietar ii trebuie și cartea mașinii, o pot recupera de la RAR fără sa ma duc cu mașina "reparată" la ei? Și cum?

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Trebuie sa faci in asa fel incat sa iasa noxele. Mergi cu motorul cald, ulei proaspat, poate si un aditiv, mai "impingi" macar un Caragiale printre actele masinii, si probabil se rezolva.