| ZoLd a întrebat:

Am o skoda octavia 1 2005 1.6 benzina si in ultimul timp iese foarte greu din viteza 2 si 4(intra usor si iese greu)
Aveti idee de la ce ar putea fi?

2 răspunsuri:
| Daniel323 a răspuns:

Pentru inceput schimba-i uleiul la cutie.3 litri gl 4. Sa nu pui gl5 ca o strici.Cel mai bine ar fi sa-i pui original.

| Simpatic a răspuns:

Exista un sincron pe cutie care este dus, fiind vorba de viteza 4 si 2 luand ca reper faptul ca cutia manuala este de forma literei H, este vorba de aceeasi reper de schimbat.
Trebuie mers la un service care repara cutii manuale vor sti aceia ce este de facut...