| Predat0r a întrebat:

Am o statie radio de masina ( Sirio ) si as vrea sa lungesc cablul de la antena. Intrebarea mea este daca cablul antenei este format din doua fire sau este ceva in genul aceluia de la televizor. ( se poate lungi )?

1 răspuns:
| CrocoBaur a răspuns:

Este de genul aceluia de la televizor,care si acela are de fapt doua fire (coaxial). Teoretic, l-ai putea aduga, dar in felul acesta scazi performanta (paraziti, fasaieli).O metoda buna ar fi sa cumperi o bucata, cat iti trebuie de lunga si sa o conectezi la mufele pe care le ai deja! Un magazin foto/video/internet ar trebui sa te ajute!