| LarryLaur1994 a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutorul vostru in ceea ce priveste schimbarea casetofonului original cu un aftermarket. Detin un Seat Altea din anul 2005 si am achizitionat noul casetofon si o mufa adaptoare ce nu a venit precablata si nu reusesc sa ii dau de cap in ceea ce priveste pornirea. Nulul si pozitivul permanent le-am gasit, in schimb nu gasesc acel accesory wire (switched power supply) sa se aprinda casetofonul atunci cand se pune contactul. Precizez ca problema este din cablaj (nu a fost plug and play), casetofonul este nou, functional, testat pe un opel si functioneaza perfect.
Va las si cateva poze, sper sa fie de ajutor:
https://postimg.cc/k2hSjbQr
https://postimg.cc/wtCmzY40
https://postimg.cc/Fd0JsC2m

Va multumesc si va doresc un weekend placut!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai un fir care iese din mufa si nu duce nicaieri, si unu din casetofon, cu siguranta pe el. iti si arata pe schema. nr 15 e plusu, si pe galben tot plus dar ai curent continuu.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, asa a venit si al meu, si n-ai un fir rosu care are o siguranta pe el? ala e plusu, ala trebuie conectat.
Acum e noapte la mine si nici nu mai tin minte de ce l-am legat.
Am impresia ca unu iesea din casetofon, rosu, si altul din mufa aia iso. Nu erau aceleasi culoare dar le-am legat si a mers.
Daca ai rabdare pana maine, ma uit si iti zic exact.

| LarryLaur1994 explică (pentru anonim_4396):

Iti multumesc! Am reusit sa il conectez azi cum ai zis tu si merge!

| anonim_4396 a răspuns (pentru LarryLaur1994):

Foarte bine, ma bucur.
si mie mi-a luat ceva timp. ca am zis, bai n-are cum sa fie culori diferite, si nu le-am legat.
A trebuit sa intreb si eu pe un grup de Facebook, ca sa il fac sa mearga.
Daca are camera de reverse, si o montezi singur, poate ma ajuti si pe mine, ca o am de un an un portbagaj, si tot zic ca o pun, da nu ma pricep.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Trebuie sa ai un fir care iese din mufa si nu duce nicaieri, si unu din casetofon, cu siguranta pe el. iti si arata pe schema. nr 15 e plusu, si pe galben tot plus dar ai curent continuu.