| BleuEtVert a întrebat:

Salut, TPU!
Am si eu nevoie de cateva raspunsuri in legatura cu obtinerea permisului A1.
1)Echipamentul este oferit de scoala? Inclusiv motocicleta la examen?
2)Cate ore de practica se fac si cum decurg?
3)Care sunt etapele obtinerii permisului? Stiu de proba teoretica si cea in poligon.

As dori si niste sfaturi, daca se poate de la cei care au trecut prin asta. Multumesc mult si asfalt uscat motociclistilor!

1 răspuns:
| JustAsimpleUser a răspuns:

Salutare, orele se fac la poligon, sala o sa contina mai putinr intrebari ca la B. undeva la 18-21, proba orasului o sa o dai cu instructorul pe motocicleta (pasager) si un echipaj de politie in spate care o sa ti indice ce sa faci prin intermediul difuzorului din casca iar tu va trebuii sa spui "Da, am inteles " pentru a confirma. Casca este dotata cu microfon si difuzor, deci echipamentul este asigurat de ei, motocicleta este la alegera, poti face si pe a ta, dar si pe a lor...bafta!