| Adrian_Costin_1999 a întrebat:

Am si eu o bicicleta DHS Teranna 2925 pe care am luat-o acum aproximativ o luna si jumatate. Mai intai, atunci cand pun frana bicicleta trepideaza rau si scoate un sunet ciudat. Am curatat si discul si placutele dar tot degeaba. Apropo frana e mecanica. De parca asta nu era de ajuns, atunci cand am vrut sa dau roata jos si sa o pun iar acea prindere rapida nu mai tinea. Pur si simplu o strang si se desface imediat. Ce ar trebui sa fac? Multumsc anticipat.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E normal sa tremure si scartaitul vine de la placile contaminate. Discul e subtire si nu are cum sa nu trepideze la viteza mare pentru ca se dilata de la atata frecat cu placile alea nici, daca era mai gros nu se intampla asta

| Coca_Marian_1984 a răspuns:

Salut,am nevoie de mai multe detalii pentru a te putea ajuta, contacteaza-ma pe Facebook /marian.coca3
Discutam mai multe cand ai timp, e o bicicleta bunicica si nu are rost sa o strici prin incercari "la ghici".