| anonim_4396 a întrebat:

Imi poate spune si mie cineva cum pot scoate placutele de frana de la o frana mecanica (de bicicleta)? Scartaie cand apas frana si am citit ca trebuie curatat discul si placutele. Discul l-am curatat dar nu ma descurc sa scot placutele.

Multumesc, dau funda pentru cel mai bun si rapid raspuns!

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://bit.ly/2KnVJCM

| SpataroGiorgio a răspuns (pentru Salontanul):

Salut! M-am uitat si eu la acel video, si placutele mele nu se desfac asa, cred ca frana lui este mecanica.

| Salontanul a răspuns (pentru SpataroGiorgio):

Imi pare rau! Eu nu am frane din alea. La mine este simplu: un surub si gata. Pe la alte piese a le bicicletelor ma pricep dar la astea nu!

| SpataroGiorgio a răspuns (pentru Salontanul):

Ok, oricum iti dau funda daca nu mai raspunde cineva timp de 24 ore.
Salut! happy

| Salontanul a răspuns (pentru SpataroGiorgio):

Nu-i bai! Funda nu ma ajuta cu nimic si daca eu nu te-am ajutat nu merit. Stai linistit! Eu raspund din placerea de a ajuta si pentru a-mi omori timpul. Sunt pensionar si n-am ce face altceva.

| SpataroGiorgio a răspuns (pentru Salontanul):

Ok. Multumesc pentru ajutor. happy