| Dannyel22 a întrebat:

am si eu o intrebare de ce pierd antigel cand fac complatarea la peugeot 406 combi 1.8 benzina adica acum cateva zile faceam completarea cu antigel si imi curgea jos tot din ce cauza asta? si inca ceva cand pun contactul imi apare pe computer.ul de bord ABS fault si nu dispare deloc dar nu merge masina infranata sau vreun zgomot ceva deloc de la ce sa fie?

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

1. furtunuri, racorduri sparte;
2. senzor murdar / defect.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Alt meserias. Bine ca e coada la permise, chiar e nevoie de noi "soferi".
Din moment ce n-ai spus pe unde curge, inseamna ca pierzi antigelul de la sticla pana la vas. Iti tremura mana, e nevoie de alt sofer, ca doar mana nu se poate schimba.
Eroarea ABS inseamna ca ai o defectiune la sistemul de franare. O sa afle cei ce fac expertiza tehnica dupa accident, ce avea masina, ca tu n-ai bani de revizii. Ti-o fi tremurat mana si cand voiai sa intri la service.

| Dannyel22 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Dar de unde sti tu ma ca mi.a tremurat mana sau nu desteptule am zis ca imi curge cand completez antigelul prin vas am pierderi sau ceva tie trebuia sa iti dau mura.n gura si ce te roade pe tine de reviziile mele am întrebat de ce imi apare asa in bord masina nu este noua si normal ca are si ea mici defecțiuni ca toate celelalte. Unde era soferu ala atat de destept noturbinanogood

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Dannyel22):

Eu am masina din 93 cu toate lichidele la locul ei, si abs functional... Tu esti pericol public, si n-o zic de dragul sfadei.
Compartimentul motor nu are 10cm, ci 1x1.3m, cu furtune de antigel peste tot. Probabil esti tremurici chior, ca n-ai putut depista macar zona in care curge.
Du-te cu mortaciunea ta la remat, ca daca te opreste RAR-ul iti ia si certificatul de nastere.

| Dannyel22 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Geniule este prima masina pe care o am nu am mai avut masini până acum si de aceea am pus intrebarea ca daca stiam ceva despre ele nu mai intrebam a ta este din 93 si râzi de a mea ca este din 2001

| Dannyel22 explică:

Multumesc de raspuns dar cum curat senzorul?