| bosulika3500 a întrebat:

am si eu un mercedes sprinter din 2006 si mi se. aprinte becul edc ce inseamna? mersi anticipat

3 răspunsuri:
| maestrul007 a răspuns:

Schimbai regulatorul de presiune de pe rampa comuna injectoare, daca in prealabil ai schimbat filtru si tot sta edc-ul aprins, nu fa nimic altceva ca te rupe costurile. succes

| Ioana1299 a răspuns:

Electronic Diesel Control, cand este aprins acest martor inseamna ca, calculatorul depisteaza niste probleme legate de sistemul de alimentare cu motorina(de ex injectoare, pompa de injectie, filtru de motorina, etc.). Filtrul de motorina cand a fost schimbat ultima data? Cea mai ieftina operatiune pe care poti sa o faci atat timp cat la tester nu da nimic este schimbarea filtrului de motorina.Si probabil ca asta va rezolva problema.Pentru ca la injectoare defecte se plafoneaza si ca turatie la 3000 de ture, iar la pompa de injectie nu ar avea putere, s-ar opri motorul, etc. si tu nu ai zis nimic de simptomele astea.Cum ziceam, cu simpla schimbare a filtrului de motorina s-ar putea sa se rezolve. Bafta in rezolvarea problemei!

| ginoeugen23 a răspuns (pentru Ioana1299):

E din 2006 de unde pompa de injectiehappy
mergiu la un tester prietene ca iti spune el totul/e o mufa ceva care nu sta fixa... asta ar fi cea mai ieftina solutie...